نشرچشمه   چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶
نشر‌چشمه
نشر‌چشمه
بگذارید کتاب‌ها ما را بخوانند
 
چاپ دوم، تهران، ۱۳۹۵
نوع جلد: شمیز
وزن: ۲۵۰ گرم
پدید آورندگان
ناشر: نشرچشمه
نویسنده: وینس واتر
بیشتر
نوع اثر: تالیف
ویرایش: یکم
تعداد جلد: ۱

«روزنامه‌فروش» داستان پسر یازده‌ ساله‌ای است که در پرتابِ توپ، هیچ‌ یک از هم‌سن و سال‌هایش به گرد پایش نمی‌رسند، اما در به زبان آوردن کلمات چنان ناتوان است که حتی اسمش را هم نمی‌تواند بدون لکنت بگوید! از این رو، زمانی که مسولیت روزنامه‌فروشیِ دوستش را برای یک ماه به عهده گرفت، خودش بهتر از هرکسی می‌دانست که در ارتباط با مشتری‌ها به دردسر می‌افتد. ولی در خواب هم نمی‌دید که همان تجربه‌ی پر دردسر، زندگی‌اش را ‌آن‌قدر دگرگون می‌کند.

ماجراهای رمان «روزنامه‌فروش» در سال ۱۹۵۹ رخ داده است؛ یعنی زمانی که شیوه‌های نوین گفتار درمانی هنوز در ابتدای راه‌شان بوده‌اند. در پنجاه سال اخیر گام‌های بلندی در این راه برداشته شده است. هر چند هنوز کارهای بسیار باید انجام شود و به سوال‌های بی‌شماری باید پاسخ داده شود.

رمان «روزنامه‌فروش» سرگذشت واقعی نویسنده‌ی کتاب است. اما او تا آخرین صفحات کتاب، این راز را بر ملا نمی‌کند! گو این که حتی در اولین صفحه‌ی کتابش هم از این راز پرده برمی‌داشت، به اندازه‌ی سر سوزنی از جذابیت و شیرینی داستان کم نمی‌شد!

پشت جلد بسیاری از رمان‌های برتر می‌نویسند: «فراموش‌نشدنی» و رمان «روزنامه‌فروش» از آن دست رمان‌هایی‌ست که محال است دست کم قهرمان لکنتی‌اش، هرگز... هرگز... از یاد خواننده‌ی کتاب برود!

«وینس واتر» متولد ممفیس آمریکا پس از چهل سال روزنامه‌نگاری بازنشست شده است و اکنون با همسرش در مزرعه‌ی کوچکی در لویزویل زندگی می‌کند.

رمان «روزنامه‌فروش» اولین داستان اوست که بیش از ‍۱۰ جایزه نصیبش کرده است. از جمله:

مدال نیوبری ۲۰۱۴

جایزه‌ی انجمن کتابداران آمریکا

جایزه‌ی مرکز کتاب کودک ویسکانسین

جایزه‌ی بنیاد لکنت زبان آمریکا

کلیه‌ی حقوق برای نشر چشمه محفوظ است. ۱۳۹۶

Development by Agahsystems

پیشخان